یراق آلات کرکره برقی

//یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی باید از مواد درجه یک و با کیفیت ساخته شوند. میزان کیفیت یراق آلات در عمر کرکره برقی، نحوه عملکرد و عدم نیاز به تعمیرات احتمالی تاثیر گذار است. برای نصب کرکره برقی نیاز به یراق آلات مربوط به آن داریم. در ادامه هرکدام از این یراق آلات را معرفی می کنیم.

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی یکی از قطعات بسیار مهم کرکره برقی است. انتخاب نوع و مدل آن تاثیر زیادی در عملکرد و زیبایی کرکره دارد. متناسب با شرایط مختلف می توان از کرکره های مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال در منازل مسکونی تیغه عایق صوت و گرما و سرما مورد نیاز می باشد. به ویژه در کرکره پنجره این نیاز احساس می شود. بنابراین باید از تیغه های عایق استفاده کرد. از انواع تیغه کرکره برقی می توانیم به تیغه آلومینیومی، تیغه گالوانیزه و تیغه شفاف استفاده کنیم.

تیغه آلومینیومی

تیغه های آلومینیومی معمولا به صورت دو جداره ساخته می شوند. از این تیغه ها با نام اکسترود نیز یاد می شود. به علت مقاومت و سبکی کرکره آلومینیومی مرسوم تر می باشد. تیغه اکسترود در سایز های ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ تولید و نصب می شوند. برای ساخت تیغه آلومینیومی از بیلت استاندارد آلومینیوم باید استفاده شود. در صورت استفاده از ضایعات آلومینیوم در تولید تیغه کرکره برقی، مقاومت، ماندگاری و عایق بودن آن کمتر می شود. بنابراین استفاده از روش استاندارد توصیه می شود.

تیغه گالوانیزه

تیغه گالوانیزه یا آلومینیوم فوم دار کرکره برقی از فولاد گالوانیزه ساخته می شود. می توان برای ایجاد خاصیت صوتی در داخل تیغه از لوله های فولادی استفاده کرد. این تیغه مقاومت مناسبی دارد. اما نسبت به تیغه آلومینیومی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

تیغه پلی کربنات

تیغه شفاف یا پلی کربنات دارای ظاهری شفاف است. از نظر مقاومت نیز از فولاد مستحکم تر است. این کرکره به کرکره شیشه ای نیز معروف است. اما مواد تشکیل دهنده آن از کامپوزیت پلی کربنات می باشد. این تیغه یک تیغه پرکاربرد برای مکان هایی که نیاز به دیده شدن فضای داخل از بیرون دارند، می باشد. به علت قیمت بالا و گران بودن این تیغه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

یراق آلات کرکره برقی
یراق آلات کرکره برقی

انواع موتور کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی
یراق آلات کرکره برقی

موتور کرکره برقی

یکی دیگر از یراق آلات کرکره برقی که نیروی مورد نیاز برای باز وبسته شدن کرکره را فراهم می کند، موتور است. در واقع این موتور ساختاری مانند تمام موتور ها دارد و نیروی الکتریکی را تبدیل به نیروی مکانیکی میکند. به این ترتیب انرژی لازم را برای باز و بسته شدن کرکره اتوماتیک فراهم می کند. موتور های مورد استفاده در کرکره برقی دو نوع شامل موتور ساید و موتور توبلار می باشند.

موتور توبلار

موتور توبلار یا تیوبلار یکی دیگر از یراق آلات پرکاربرد کرکره برقی است. مکان نصب این موتور در داخل رول کرکره برقی است. این موتور کوچک و یکی از رایج ترین انواع موتور می باشد. موتور توبلار حدودا می تواند تا ۱۴۰ کیلوگرم را تحمل کند. بنابراین برای کرکره های آلومینیومی که سبک هستند کاربرد بیشتری دارد. برای تحمل وزن بالاتر می توان از موتور توبلار صنعتی استفاده کرد. ولی این موتور در منازل مسکونی کاربرد بیشتری دارد. از ویژگی های آن میتوان به صدای کم موتور اشاره کرد.

موتور ساید

موتور ساید یکی از انواع رایج موتور مورد استفاده در کرکره برقی است. ولی بیشتر در کرکره های سنگین مانند کرکره پلی کربنات استفاده می شوند. به علت عدم محدودیت در تردد برای این موتور ها برای مکان هایی مانند پارکینگ منازل مسکونی و مجتمع های تجاری به کار می رود. این موتور می تواند تا ۱۰۰۰ کیلوگرم وزن را تحمل نماید.

یراق آلات کرکره برقی
۱۳۹۷-۸-۳۰ ۰۸:۵۲:۰۴ +۰۰:۰۰
Toggle Sliding Bar Area