یراق آلات درب اتوماتیک

//یراق آلات درب اتوماتیک

یراق آلات درب اتوماتیک

یراق آلات درب اتوماتیک

یراق آلات درب اتوماتیک

یراق آلات درب اتوماتیک شامل کنترل باکس، سنسور، موتور، شیشه، فریم، اسپلایزر، قفل برقی، غلتک و ریل و کاور می باشد. کیفیت این یراق آلات در کیفیت و عملکرد درب تاثیرگذار است. آلیاژ درب اتوماتیک مهم است و تاثیر زیادی درعدم فرسودگی درب اتوماتیک دارد. علت تاکید بر استفاده از قطعات با کیفیت، کارکرد مداوم درب و امکان فرسودگی آنها وجود دارد.

کنترل باکس

یکی از قطعات مهم و مورد نیاز درب اتوماتیک، کنترل باکس است. این قطعه خود شامل قطعات کوچکتری می باشد. این قطعه عامل مهم حرکت درب اتوماتیک و باز و بسته شدن آن  می باشد. مکان تعبیه کنترل باکس در ریل اصلی درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. این قطعه دو نوع مختلف شامل نوع آنالوگ و دیجیتال است. تنظیمات مربوط به نصب کنترل باکس توسط نصاب انجام  می شود. استفاده از نوع دیجیتال آن برای عملکرد بهتر مناسب تر است.

یراق آلات درب اتوماتیک
یراق آلات درب اتوماتیک
یراق آلات درب اتوماتیک

سنسور

سنسور یکی از یراق آلات درب اتوماتیک است. این قطعه را برای تشخیص تردد و عبور و مرور در درب اتوماتیک نصب می شود. از اشعه مادون قرمز یا اشعه ماکروویوی در این قطعه استفاده می شود. این سیستم سبب جلوگیری از هدر رفت انرژی می شود. چون متناسب با ورود و خروج افراد باز و بسته می شود و از ورود گرد و غبار و گرما و سرما به داخل جلوگیری می کند. چشمی یا سنسور سبب ویژگی آنتی کرش یا ضد برخورد با افراد در درب می شود. سنسور ماکروویوی درب اتوماتیک با انتشار موج های الکترومغناطیسی به محیط اطراف و انعکاس این امواج به وسیله زمین و دیوارها کار می کند.

قفل برقی

ایجاد امینیت بیشتر یکی از موضوعاتی است که همواره در درب های اتوماتیک مورد توجه قرار می گیرد. قفل برقی درب اتوماتیک نیز برای ایجاد امنیت بیشتر روی درب اتوماتیک نصب می گردد. این قفل امنیت درب اتوماتیک را دو چندان می کند. این یراق آلات درب اتوماتیک از ملزومات درب اتوماتیک نمی باشد. اما نصب آن برای ایجاد امنیت بیشتر توصیه می شود.

فریم

یکی از قطعات درب اتوماتیک فریم می باشد. درب اتوماتیک دارای انواع مدل های فریم دار و بدون فریم می باشد. انتخاب فریم مناسب تاثیر زیادی روی زیبایی و کیفیت درب می گذارد. در درب اتوماتیک  شیشه ای قبل از نصب شیشه باید فریم را روی شیشه مورد نظر نصب کرد. فریم یا پروفیل در درب اتوماتیک به عنوان یک نگهدارنده عمل می کند. جنس فریم ها بسته به نیاز مشتری در دو نوع استیل و آلومینیومی وجود دارد. فریم آلومینیومی به عنوان یک فریم مقاوم مرسوم تراست. سبکی و مقاومت از دلایل رایج بودن فریم آلومینیومی درب اتوماتیک است.
یراق آلات درب اتوماتیک

موتور

نیروی محرکه برای حرکت درب اتوماتیک از طریق موتور تامین می شود. برندهایی از یراق آلات درب اتوماتیک از جمله موتور درب اتوماتیک در بازار وجود دارد. این موتورها شامل موتور براشلس که  بدون ذغال کار می کند و موتور دانکر می باشند.

شیشه

یکی از یراق آلات درب اتوماتیک شیشه است. در درب های اتوماتیک برای بازشو از شیشه مرغوب و نشکن استفاده می شود. برای درب اتوماتیک شیشه ای باید از شیشه درجه استفاده  شود. شیشه درب اتوماتیک از جنس شیشه سکوریت مقاوم است. علت انتخاب شیشه سکوریت برای این درب ها مقاومت و ایمنی آن است. شیشه سکوریت هنگام ایجاد  ضربه به تکه های ریز صیقلی تبدیل می شودکه اصلا خطری ندارند. به دلیل استفاده از درب اتوماتیک در ورودی منازل و مکان های عمومی و خصوصی امنیت این درب بسیار مهم است.

غلتک

غلتک مورد استفاده در درب اتوماتیک برای ایجاد حرکت گردشی به صورت رفت و برگشت تعبیه می شود. این غلتک ها را  می توان درصورت ساییدگی تعویض کرد. تعویض زود هنگام غلتک درب اتوماتیک بسیار مهم است، چون اختلال در عملکرد آن سبب اختلال جدی در حرکت درب اتوماتیک می شود.

اپراتور

اپراتور در بالای درب های اتوماتیک نصب می شود. با استفاده از اپراتور در درب اتوماتیک شیشه ای موجب حرکت آرام درب و نحوه باز و بسته شدن می شویم.
یراق آلات درب اتوماتیک
یراق آلات درب اتوماتیک
۱۳۹۷-۹-۱۸ ۰۷:۱۳:۳۳ +۰۰:۰۰
Toggle Sliding Bar Area