کرکره برقی

//کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی امروزه برای مکان های مختلفی از جمله پارکینگ منازل مسکونی و مجتمع های مسکونی و تجاری به کار می رود. رایج ترین نوع کرکره برقی، نوع آلومینیومی آن به علت سبکی و مقاومت می باشد. کرکره های برقی با تیغه آلومینیومی را با انواع رنگ ها کاور می کنند. رنگ مناسب برای کرکره برقی از رنگهای پودری کوره ای الکترواستاتیک است. استفاده از کرکره های اتوماتیک موجب ایجاد رفاه و آسایش برای ساکنان ساختما مورد نظر می شود. امنیت بالای این درب های اتوماتیک سبب استفاده گسترده از این کرکره ها شده است.

انواع تیغه کرکره برقی

  • تیغه آلومینیومی
  • تیغه گالوانیزه
  • تیغه پلی کربنات
کرکره برقی

تیغه آلومینیومی

کرکره برقی

تیغه آلومینیومی با استفاده از بیلت آلومینیومی ساخته می شود. میزان استفاده از آلومینیوم خالص در آن تاثیر زیادی در کیفیت و امنیت کرکره آلومینیومی دارد. همانگونه که در بالا اشاره شد رنگ مورد استفاده در تیغه آلومینیومی رنگ الکترواستاتیک است. این رنگ به صورت یک عایق عمل می کند و پوششی ضد خش روی تیغه به وجود می آورد. تیغه آلومینیومی یا اکسترود به علت عدم عایق صوتی مناسب جهت منازل مسکونی و کرکره پنجره نیستند. از تیغه آلومینیومی یا اکسترود بیشتر برای ورودی مراکز صنعتی استفاده  می شود.

تیغه فولاد گالوانیزه

این تیغه مقاوم طی عملیات نورد و خم کردن تولید می شود. تیغه گالوانیزه در دو نوع تک جداره و دو جداره تولید می شود. در صورت تزریق پلی اورتان به داخل تیغه گالوانیزه، این تیغه دارای خاصیت عایق صوتی می شود. تیغه گالوانیزه دارای تنوع رنگ  نیز می باشد. رنگ بندی این تیغه شامل انواع رنگهای سفید، زرد، کرم، نارنجی و .. می باشد. تیغه گالوانیزه کرکره برقی مقاوم است و قیمت مناسبی نیز دارد.

تیغه شفاف یا پلی کربنات

تیغه شفاف برای ورودی هایی استفاده می شود که نیاز به مشاهده فضای داخل از بیرون وجود داشته باشد. پلی کربنات یک ماده شفاف بسیار مقاوم است. این ماده نوعی پلیمر مقاوم است که به علت شفافیت به عنوان آلیاژ تیغه کرکره برقی استفاده می شود. این ماده دارای مقاومت در برابر ضربه است. مقاومت پلی کربنات به مراتب بالاتر از فولاد است. تنها مشکل این تیغه قیمت بالای آن است. البته برای بعضی مکان ها نیز نیاز به شفافیت احساس نمی شود.

مزایای تیغه پلی کربنات شفاف

  • استحکام بالای آن به نحوی که به آن تیغه ضد گلوله، ضد حریق و ضد ضربه گفته می شود.
  • امنیت بالای آن به دلیل استفاده از لوله های گالوانیزه در میان فواصل آن
  • ایمنی آن در برابر آتش سوزی و دارا بودن خاصیت ضد حریق
  • عدم اکسید شدن در شرایط آب و هوایی مختلف

نصب کرکره برقی

برای نصب کرکره برقی نیاز به نیروی متخصص برای نصب است. نصب کرکره برقی دشوار است و نیاز به مهارت و تجربه بالا دارد. در صورت نصب اشتباه و غیر اصولی عملکرد درب با مشکل روبرو می شود. برای نصب کرکره اتوماتیک معمولا از تیغه آلومینیومی که بادوام و مقاوم است استفاده  می شود. در هنگام نصب باید به نوع یراق آلات کرکره برقی نیز توجه کنیم. انتخاب یراق آلات و قطعات با کیفیت در نصب بهتر کرکره برقی تاثیرگذار است. به عنوان مثال انتخاب موتور مناسب در کیفیت و عملکرد کرکره برقی موثر است.

کرکره برقی
کرکره برقی
۱۳۹۷-۸-۳۰ ۰۸:۴۲:۲۰ +۰۰:۰۰
Toggle Sliding Bar Area