شیشه لمینت

//شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمنیت

شیشه لمینت

شیشه لمینت یکی از شیشه های مقاوم مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی می باشد. ویژگی اصلی این شیشه وجود یک لایه میانی به صورت طلق با جنس PVB است. طی یک فرایند دو یا چتد لایه شیشه توسط PVB به یکدیگر وصل می شوند. علت استفاده از لایه طلق مانند در قسمت میانی شیشه، موجب جلوگیری از شکست شیشه در هنگام ضربه می شود.

مزایای شیشه لمینت

یکی از مزایای اصلی شیشه های لمینت خاصیت ضد ضربه بودن به علت لایه میانی طلق مانند است. PVB  موجب می شود که در هنگام برخورد اجسام با شیشه تکه های شیشه از شیشه جدا نشوند و به طلق می چسبد. همین امر سبب ایجاد مقاومت در شیشه می شود. به دلیل ایمن بودن این شیشه در مکان هایی که نصب شیشه های ایمن ضروری است، نصب می شود. سایر خصوصیات این شیشه شامل عایق صوتی و حرارتی می باشد. از این ویژگی در مکان هایی که آلودگی صوتی باید به حداقل برسد، کاربرد دارد.

کاربرد شیشه لمینت

از شیشه لمینت در صنعت ساختمان سازی بسیار استفاده می شود. به عنوان مثال در ساختمان های مسکونی، تجاری، کارخانه ها و بانک ها استفاده می شود. همچین این شیشه در پارتیشن های شیشه ای در ساختمان و ادارات دولتی و گلخانه ها به کار می رود. این شیشه در صنعت خودروسازی نیز برای شیشه خودرو به دلیل امنیت بالا کاربرد دارد. از دیگر کاربرد های آن می توان به استفاده به عنوان شیشه دو جداره در نمای ساختمان های شیشه ای، استفاده در استودیو های آکوستیک و ضبط صدا و شیشه های سقفی می توان اشاره کرد.

شیشه طلق یا لمینت در ساختمان

ظاهر شیشه طلقی تا حدودی شبیه به شیشه های معمولی می باشد. به علت نیاز بیشتر به ایمنی در ساختمان های امروزی، استفاده از شیشه های مقاوم مانند شیشه سکوریت و شیشه لمینت فراگیر شده است. شیشه طلقی یا لمینت غملکرد مناسبی در برابر زلزله و باد وطوفان از خود بروز می دهد. بنابراین در انواع شیشه های پارتیشن و شیشه های سقفی در ساختمان به کار می رود.

شیشه ضد گلوله

شیشه لمینت به شیشه ضد گلوله نیز شهرت دارد. این شیشه با توجه به فرایند ساختش در برابر اصابت گلوله و ضربات سخت و حتی امواج انفجار مقاومت می کند. همیچنین به دلیل ایمنی و خاصیت صد ضربه در جواهر فروشی ها و بانک ها و صرافی ها کاربرد دارد.

شیشه طلق لمینت در صنعت خودروسازی

ایمنی شیشه طلق دار یکی از دلایل اصلی استفاده از شیشه لمینت در صنعت خودروسازی است. به دلیل بروز حوادث برای خودروها ، استفاده از شیشه لمینت برای کمتر شدن خطرات جانی به کار می رود. برای شیشه های جلوی ماشین از شیشه های لمینت و برای شیشه ای عقب ماشین از شیشه سکوریت استفاده می شود.

سایر ویژگی های شیشه طلق دار

سایر ویژگی های شیشه لمینت، کنترل کردن اشعه UV به فضاهای داخلی است. ورود این اشعه مشکلات فراوانی را در پی دارد. که با کنترل آن می توانیم از مشکلاتی از قبیل فرسایش و فعل و انفعالات شیمیایی جلوگیری کنیم.

شیشه لمنیت
شیشه لمنیت
۱۳۹۷-۸-۲۹ ۱۰:۴۲:۱۳ +۰۰:۰۰
Toggle Sliding Bar Area