شیشه سکوریت

//شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت طی فرایندی از شیشه خام به دست می آید. مقاومت شیشه سکوریت چندین برابر بیشتر از شیشه خام می باشد. در هنگام شکسته شدن و ایجاد ضربه شیشه خرد شده و به تکه های کوچک بی خطر تبدیل می شود. یکی از تفاوت های شیشه خام و معمولی نیزهمین تفاوت در مقاومت شیشه و نحوه شکستن آن است. شیشه خام هنگام شکستن به تکه های بزرگ و بسیار خطرناک تبدیل می شود. بنابراین در مکان هایی که نیاز به ایمنی بیشتر است از شیشه سکوریت استفاده می شود.

تفاوت شیشه سکوریت و شیشه خام

همانگونه که اشاره شد تفاوت اصلی شیشه خام و سکوریت در میزان امنیت و نحوه شکستن این دو شیشه است. به علت اینکه این شیشه طی فرایندی مقاومت و ایمنی زیادی کسب می کند. یک نوع از شیشه مقاوم نیز شیشه لمینت است که میان دو شیشه سکوریت یک لایه طلق قرار می گیرد. بنابراین در هنگام وقوع حوادث تکه های شیشه فرو نمی ریزند و به طلق میانی می چسبند. بدیهی است که شیشه لمینت از شیشه سکوریت نیز مقاوم تر است.

روش ساخت سکوریت

روش ساخت شیشه سکوریت را  که طی یک فرایند اتفاق می افتد، شرح خواهیم داد. شیشه خام را برای ورود به کوره آماده می کنند. روند آماده سازی قبل از ورود به کوره به گونه ای است که باید این شیشه قبل از ورود به کوره برش داده شود. قابلیت برش شیشه بعد از فرایند امکان پذیر نمی باشد. بنابراین به اندازه های مورد نظر برش می دهیم. بعد از برش شیشه نوبت به ورود شیشه به کوره می رسد. حرارت مورد نیاز برای پخت کوره ۷۰۰ درجه سانتی گراد است. مرحله بسیار مهم بعد از پخت شیشه سرد کردن شیشه است.

دمیدن هوای سرد

فرایند دمیدن هوای سرد بلافاصله بعد از پخت انجام می شود. این فرایند در صورت اینکه درست انجام شود، مقاومت لازم را کسب می کند. بعد از کسب مقاومت این شیشه دارای خاصیت مقاومت حرارتی می شود. این شیشه می توان درجه حرارت تا حدود ۳۰۰ درجه را تحمل کند.

شیشه سکوریت
شیشه سکوریت

ویژگی های شیشه سکوریت

شیشه سکوریت
شیشه سکوریت
 • دارای مقاومت حرارتی تا حدود ۳۰۰ درجه سانتی گراد
 • مناسب برای مکان های نیازمند ایمنی بیشتر
 • دارای خاصیت مقاومت در برابر ضربه
 • خرد شدن به ذرات ریز بعد از شکستن
 • مقاومت مکانیکی ۵ برابر شیشه معمولی

موارد استفاده

 • مناسب برای درب های شیشه ای
 • قابل استفاده در پارتیشن اداری
 • مناسب جهت شیشه حمام و بالکن
 • قابلیت استفاده در استخر
 • مورد استفاده در خودرو سازی
 • نمای شیشه ای ساختمان

قیمت سکوریت

قیمت شیشه سکوریت با توجه به ضخامت، ابعاد، رنگ و نوع کاربری آن تعیین می شود. همچین نحوه تشکیل و ساخت آن نیز در میزان مقاومت و قیمت آن تاثیر گذار است. هر کدام از این موارد تاثیر فراوانی در میزان قیمت شیشه سکوریت خواهد داشت. برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کاربرد شیشه در ساختمان سازی

در صنعت ساختمان سازی از انواع شیشه ها استفاده می شود. امروزه در معماری مدرن تمایل به استفاده از شیشه ها با خواص متفاوت در ساختمان امری رایج است. شیشه های عایق و ایمن خیلی بیشتر کاربرد دارند. استفاده از شیشه معمولی به علت عدم ایمنی و عایق نبودن در معماری مدرن کمتر کاربرد دارد.

مقاومت مکانیکی

شیشه سکوریت یکی از انواع شیشه مقاوم است. این شیشه در برابر ضربه و شکستن مقاوم است. یکی دیگر از دلایل استفاده از شیشه سکوریت در ساختمان مقاومت مکانیکی و ایمنی بالای آن می باشد. این موضوع در ساختمان اهمیت فراوانی دارند. به عنوان مثال در سقف های شیشه ای و درب و ویترین فروشگاه ها و پارتیشن های شیشه ای کاربرد دارد.

۱۳۹۷-۸-۳۰ ۰۸:۴۳:۳۸ +۰۰:۰۰
Toggle Sliding Bar Area