شیشه دودبند

//شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند

شیشه دودبند یک شیشه از جنس سکوریت است که جداکننده فضای آسانسور از فضای پله است. به شیشه دودبند شیشه پایان کار نیز گفته می شود. نصب این شیشه در ساختمان از استاندارد های ملی ساختمان است. به همین دلیل به آن شیشه پایان کار می گویند.

کاربرد شیشه  راه پله ( دود بند)

امروزه نیاز به استفاده نیاز به استفاده از نور طبیعی بیشتر شده است. با استفاده از نور طبیعی بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا می کند. شیشه دودبند یه علت شفافیت برای عبور نور مناسب است.

استفاده از مصالح شفاف در صنعت ساختمان سازی یکی از ویژگی های ساختمان های امروزی است. شیشه دودبند در راه پله هم باعث عبور نور طبیعی و همچنین جلوگیری از عبور دود و منواکسید کربن می شود.

شیشه دودبند

مزایای شیشه دودبند

شیشه دودبند

محل استفاده از شیشه پایان کار

همانگونه که قبلا اشاره شد شیشه دودبند یا راه پله بین فضای آسانسور و فضای راه پله قرار می گیرد. در ساختمان های با روش ساخت سنتی و کلیه ساختمان ها امکان آتش سوزی وجود دارد. در صورت بروز حوادثی مانند آتش سوزی ایمنی این ساختمان ها اندک است. بنابراین با اضافه کردن آپشن های مختلف به این ساختمان ها می توان تا حدودی از ایجاد خسارت های جانی و مالی کاست. استفاده از شیشه دودبند طبق مقررات ساختمان سازی یکی از مقررات ارائه پایان کار به ساختمان می باشد.

درب شیشه ای دودبند

درب های مورد استفاده در شیشه دودبند نیز باید از شیشه های مقاوم مانند سکوریت ساخته و نصب گردند. این شیشه ها از جنس سکوریت و مقاوم در برابر حرارت تا حدود ۲۵۰ درجه سانتی گراد می باشند. درب های شیشه ای دودبند علاوه بر افزایش ایمنی موجب زیبایی بیشتر فضای داخلی ساختمان می باشد.

  • جلوگیری از اتلاف انرژی و عایق حرارتی
  • جداسازی طبقات مختلف از یکدیگر
  • جلوگیری از انتقال دود و حرارت ناشی از آتش سوزی
  • عایق صوتی برای جلوگیری از عبور اصوات
  • جلوگیری از انتقال منواکسید کربن در موقع بروز آتش سوزی

شیشه راه پله

به شیشه دودبند شیشه راه پله نیز گفته می شود. علت این نام گذاری نصب شیشه راه پله در فضای راه پله و آسانسور است. در آپارتمان های مسکونی وجود ایمنی یکی از مسائلی است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. تا در صورت بروز حوادث ساکنین آپارتمان با مشکل  روبرو نشوند. به عنوان مثال در هنگام آتش سوزی شیشه راه پله یا دود بند باعث جلوگیری از نفود دود به طبقات دیگر می شود. عدم وجود مانع بین طبقات سبب گسترش دود و آتش در سایر طبقات می شود.

قیمت شیشه راه پله دودبند

قیمت شیشه دودبند با توجه به کیفیت شیشه مورد استفاده و کیفیت یراق آلات مورد استفاده متفاوت است. همچنین رنگ و شکل آن و اندازه های شیشه دودبند در قیمت شیشه راه پله موثر می باشد. نصب شیشه راه پله توسط نصاب حرفه ای انجام می شود. شیشه دود بند یک شیشه سکوریت برای جداسازی فضای راه پله و آسانسور می باشد. که علاوه بر جلوه مناسب به آپارتمان سبب ایمنی بیشتر آن می شود. این شیشه از بروز خطرات در هنگام حوادث جلوگیری می کند. بنابراین نصب آن به وبژه برای ساختمان ها با طبقات بالا توصیه می شود.

۱۳۹۷-۸-۳۰ ۱۳:۰۷:۵۸ +۰۰:۰۰
Toggle Sliding Bar Area