شیشه حمام

شیشه حمام

شیشه حمام

شیشه حمام

شیشه حمام در معماری ساختمان های امروزی کاربرد دارد. به علت کوچک تر شدن ابعاد منازل و محیط زندگی، اکثرا سرویس بهداشتی حمام و توالت را در یک مکان جاگذاری می کنند. شیشه کابین حمام برای جداسازی این دو فضا از هم به کار می رود. با پیشرفت تکنولوژی استفاده از مواد و مصالحی که عایق و مقاوم باشند، بیشتر شده است. حمام های شیشه ای نقش تعیین کننده ای در زیبایی ساختمان های امروزی دارند.

کاربرد شیشه حمام

همانطور که قبلا اشاره شد، شیشه دوردوشی شیشه ای در درجه اول برای جداسازی فضای حمام از سایر بخش های ساختمان می باشد. همچنین حمام شیشه ای در منازل کوچک کاربرد دارد. ایجاد محیطی زیبا و جذاب در فضای زندگی و استفاده از مواد و مصالح مقاوم از ضروریات معماری امروز می باشد. شیشه حمام یا شیشه دوردوشی در دکوراسیون منازل سهم عمده ای دارد. شیشه به کار رفته در حمام فضای کمی اشغال می کند.

شیشه حمام

مزایای شیشه دوردوشی یا حمام

شیشه حمام
شیشه حمام

با استفاده از شیشه حمام بخار از حمام بروی سایر بخش های سرویس نفوذ نمی کند. نفود بخار به سایر بخش ها نیز میتواند سبب بروز مشکلاتی شامل لکه های رطوبت و همچنین فرسودگی قسمت های محتلف ساختمان شود. با استفاده از شیشه دور دوشی برای حمام می توانیم یک فضای ایزوله برای بخش حمام به وجود بیاوریم. همچنین نصب شیشه حمام موجب حفظ حرارت در فضای حمام می  شود. این اتفاق به دلیل عایق بودن شیشه حمام می باشد. شبشه به کار رفته در حمام عمدتا از شیشه های مقاوم در برابر ضربه و ایمن است.

شیشه سکوریت دوردوشی

برای شیشه دوردوشی حتما باید از شیشه های مقاوم در برابر ضربه، حرارت ، نوسانات دما باشد. برای شیشه حمام از شیشه سکوریت استفاده می شود. معمولا از شیشه ۱۰ میل سکوریت برای ساخت شیشه های حمام استفاده می شود. شیشه سکوریت به دلیل طی فرایند های خاص دارای مقاومت زیادی می باشد. این شیشه از شیشه خام طی فرایند هایی به دست می آید. بعد از فرایند های مخصوص یک شیشه مقاوم به دست می آید.

پارتیشن شیشه ای حمام

پارتیشن شیشه در حمام به صورت کابین دوردوشی اجرا می شود. معمولا شیشه حمام به صورت فریم لس و فریم دار اجرا می شود. معمولا از شیشه ۱۰ میل از جنس سکوریت در پارتیشن حمام استفاده می شود. در شیشه دور دوشی فریم دار حتما باید از فریم های ضد زنگ استیل یا روکش الکترواستاتیک استفاده شود.

انواع شیشه به کار رفته در حمام

حمام های شیشه معمولا به صورت کابین هایی در کنج ها، دوردوشی های لولایی در مدل های شیشه به دیوار و گونیایی و اسپایدری اجرا می شوند. درب شیشه ای اسپایدری به صورت کشویی نصب می شود. روش باز و بسته شدن این درب ها به صورت ریلی می باشد. حتما باید برای شیشه اسپایدری از یراق آلات اسپایدری استفاده شود.

نکات مهم در نصب شیشه حمام

  • استفاده از یراق آلات ضد زنگ استیل
  • استفاده از یراق آلات استاندارد و یا کیفیت در نصب شیشه حمام
  • استفاده از شیشه سکوریت مرغوب برای حمام
۱۳۹۷-۹-۱۷ ۰۶:۲۵:۵۹ +۰۰:۰۰
Toggle Sliding Bar Area