شیشه جان پناه

//شیشه جان پناه

شیشه جان پناه

شیشه جان پناه

شیشه جان پناه

شیشه جان پناه مناسب برای فضاهایی که خواهان ویو بهتر و استفاده حداکثر از منظره مقابل هستند، می باشد. یکی دیگر از ویژگی های شیشه جان پناه ایجاد امنیت با ایجاد یک حفاظ شیشه ای در جلوی ساختمان می باشد. جان پناه شیشه ای را می توان در رنگها و شکل های گوناگون سفارش داد.

جان پناه شیشه ای چیست؟

شیشه جان پناه یک مانع به صورت دیوار آجری یا شیشه ای مانند نرده در لبه بام، بالکن یا بهار خواب می باشد. فلسفه ایجاد جان پناه به مقابله با حملات نظامی بر می گردد. ولی امروزه بیشتر برای جلوگیری از سقوط افراد به پایین در ساختمان به کار می رود. البته با استفاده از جان پناه شیشه ای می توان موجب زیبایی نمای ساختمان و ایجاد دید و ویو بیشتر شد.

شیشه جان پناه

ویژگی های شیشه جان پناه

شیشه جان پناه
  • ایجاد دید و ویو بیشتر برای حداکثر استفاده از منظره مقابل
  • جلوگیری از سقوط افراد با ایجاد یک نرده شیشه ای با ارتفاع ۱۲۰ سانتی متر
  • ایجاد ایمنی و امنیت بیشتر در ساختمان
  • زیبایی و جذابیت بیشتر برای نمای ساختمان
  • استفاده از شیشه های ایمن برای ایجاد جان پناه های ایمن
  • مصالح مورد استفاده در جان پناه

ساختار تشکیل دهنده جان پناه باید به گونه ای باشد که در برابر ضربه، نیروهای باد و زلزله مقاوم باشد. در گذشته برای ساختمان ها از مصالحی مانند سیمان و آجر برای ساخت شیشه جان پناه استفاده می شد. اما امروزه برای ایجاد جان پناه از مصالح شفاف و مقاوم مانند شیشه سکوریت استفاده می شود. استفاده از شیشه در ساخت جان پناه موجب زیبایی و استفاده حداکثر از منظره مقابل می شود.

کاربرد شیشه جان پناه

از جان پناه شیشه ای برای بالکن، لبه بام، راهرو و ووید استفاده می شود. همچنین از آن برای پارتیشن های شیشه ای استفاده می شود. از ویژگی های این شیشه نصب آسان آن می باشد. بر خلاف گذشته که از مصالح سنتی استفاده می شد و بسیار وقت گیر بود. از شیشه جان پناه می توان در دیوار شیشه ای اطراف استخر ها نیز استفاده کرد. این شیشه دارای تنوع در رنگ و شکل می باشد.

انواع جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای دارای انواع مختلف از شامل شیشه اسپایدری و فریم لس و فریم دار اجرا می شود. این شیشه ها را می توان از لمینت و شیشه سکوریت انتخاب کرد. این دو شیشه به دلیل مقاومت بالا و ایمنی بیشتر در شیشه های نما، بالکن و شیشه جان پناه به کار می رود.

شیشه لمینت جان پناه

ضریب ایمنی شیشه لمینت نسبت به سایر شیشه ها متفاوت است. این مقاومت به دلیل تعبیه یک لایه طلق مانند درون دو لایه شیشه موجب مقاومت مکانیکی شیشه در برابر ضربه می شود. همین فرایند مقاوم سازی موجب می شود که هنگام ایجاد ضربه تکه های شیشه به طلق بچسبد و خطر جانی برای افراد حاضر در محیط نداشته باشد. بنابراین از آن برای شیشه جان پناه استفاده می شود.

شیشه سکوریت جان پناه

شیشه سکوریت با ایجاد فرایند حرارت دهی و دمیدن هوای سرد به شیشه های خام بی رنگ و یا حتی رنگی میتوان این شیشه ها را به شیشه های مقاوم و ایمن تبدیل شود. برای ایجاد این مقاومت شیشه ها را به کوره های کانوکشن یا منتال وارد می کنند. حرارت این کوره ها باید ۷۰۰ درجه سانتی گراد باشد.

شیشه جان پناه
۱۳۹۷-۹-۱۲ ۰۶:۲۹:۱۳ +۰۰:۰۰
Toggle Sliding Bar Area