درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای یکی از پر استفاده ترین درب های اتوماتیک است. این درب با عملکرد خود راحتی و آسایش را برای مراجعه کننده ها فراهم می کند. این درب با توجه به مکان مورد استفاده، بودجه خریدار و نوع کاربرد آن، انواع مختلفی دارد. درب اتوماتیک شیشه ای به صورت خودکار و با حسگر و چشمی خود باز و بسته می شوند. همچنین قادر به کنترل از راه دور این درب ها نیز هستیم. این عمل توسط یک ریموت کنترل از راه دور انجام می شود. همین ویژگی سبب جلوگیری از هدر رفتن وقت در باز و بسته کردن در می شود.

یکی از درب های اتوماتیک که امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد، درب اتوماتیک شیشه ای است. این درب سبب ایجاد جلوه ای مدرن در معماری می شود. شفافیت یکی دیگر از ویژگی های درب اتوماتیک است. این ویژگی موجب تعامل بیشتر بین افراد داخل و خارج ساختمان می گردد. انواع مختلف درب اتوماتیک، شامل درب اتوماتیک کشویی، درب تلسکوپی، درب بیمارستانی، گردان و نیم گرد است. که در ادامه به توضیح هرکدام می پردازیم.

.

درب اتوماتیک شیشه ای

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک کشویی از رایج ترین و کاربردی ترین درب های اتوماتیک شیشه ای است. این درب عملکرد بسیار ساده ای دارد و در مکان های عمومی و شلوغ بسیار کاربرد دارد. درب کشویی یا اسلایدینگ به صورت کشویی باز و بسته می شود. این درب ها دارای ۲ عدد لنگه متحرک و ۲ عدد ثابت اند. همچنین به صورت دو طرفه و یک طرفه به چپ و راست نیز موجود است.

کاربرد درب کشویی

درب اتوماتیک کشویی به علت کاربری راحت در بیشتر مکان ها با کاربری ها مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال در مغازه ها، فروشگاه ها، بانک ها، مکان های اداری و … به کار برده می شود. این درب تمام استاندارد های لازم را برای ایمنی بیشتر داراست و برای مکان های مختلف مناسب است. اما امروزه به طور گسترده در فروشگاه ها و مغازه ها کاربرد دارد و سبب آسایش و راحتی مراجعه کنندگان شده است. بیشتر صاحبان کسب و کار از این درب برای تکریم مشتری استفاده می کنند. استفاده از درب اتوماتیک سبب راحتی مشتریان می شود.

نصب درب اتوماتیک کشویی و ایمنی آن

درب کشویی با استاندارد های لازم تولید می شود. بدیهی است که روش نصب درست آن تاثیر بیشتری بروی ایمنی آن دارد. به عنوان مثال اگر درب با تمامی استاندارد های لازم تهیه و تولید شده باشد، اما نصب آن نادرست باشد،امنیت لازم را نداشته و چه بسا که خطرناک نیز باشد. بنابراین نصب باید حتما توسط افراد با تجربه و متخصص سپرده شود.نصب درب اتوماتیک شیشه ای یکی از عوامل مهم در طول عمر بیشتر درب اتوماتیک است. این موضوع می توانند نیاز به تعمیرات احتمالی را در آینده کاهش دهد. این امر مستلزم خرید درب اتوماتیک شیشه ای از شرکت های معتبر می باشد. یاشیل در با سال ها تجربه در تهیه و تولید درب های اتوماتیک با نیروی متخصص و با تجربه نصب درب اتوماتیک خریدارارن را انجام می دهد.

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی در ورودی های شلوغ و پرتردد و نیاز بیشتر به باز شوی بزرگ کاربرد دارد. در واقع با عملکرد خاص این درب نفرات بیشتری توانایی عبور راحت و آسان را دارند. از جمله مکان های مورد استفاده می توان به مراکز تجاری، اماکن عمومی مانند سینما و مراکز خرید اشاره کرد. باز و بسته شدن این درب ها به صورت تلسکوپی است. درب اتوماتیک تلسکوپی نیز باعث ایجاد آسایش و راحتی در فضاهای مسکونی و تجاری می شود. این درب با طراحی خاص خود نیاز کمتری برای باز شو درب دارد. به این ترتیب نیاز استفاده کننده را تامین می کند.

ویژگی های درب تلسکوپی

این درب ها معمولا به صورت دو طرفه طراحی و تولید می شوند. اما به صورت یک طرفه نیز در بازار موجود است. این درب ها با استفاده از ریموت کنترل و چشمی قابل کنترل هستند. همچنین این درب قابلیت تنظیم برنامه زمانبندی خاص نیز می باشد. سیستم کنترل این درب ها به صورت هوشمند طراحی شده است. از ویژگی های اصلی درب اتوماتیک تلسکوپی صرفه جویی در مصرف انرژی است. این درب نیز مانند درب کشویی دارای دو نوع دو طرفه و یک طرفه است. نوع دو طرفه درب اتوماتیک تلسکوپی بیشتر کاربرد دارد.

ظاهر درب تلسکوپی

درب تلسکوپی ظاهر ساده اما کاربردی دارد. نسبت به درب کشویی استاندارد مزیت های بیشتری را داراست. این درب در هنگام باز و بسته شدن کاملا بی صدا می باشد. تکنولوژی به کاررفته در آن، کیفیت و دوام بالا همه از عواملی است که سبب انتخاب درب اتوماتیک تلسکوپی می شود. در محیط های کوچک با نیاز به بازشوی بیشتر این درب بهترین گزینه ممکن خواهد بود. چون علاوه بر سادگی نیاز به بازشوی بیشتر را فراهم می کند.

سایر ویژگی ها

  • برای فضاهای کم عرض مناسب است که نیاز به بازشوی بیشتری دارند.
  • بی صدا بودن و حرکت آرام و روان
  • جلوگیری از هدررفت انرژی و صرفه جویی در آن
  • دارای قطعات مختلف مانند قفل الکترونیکی ، چشمی و حسگر
  • تولید شده به صورت با کیفیت و ایمن
درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی مناسب برای محیط های حساس می باشد. کاربری راحت و ایمن و عملکرد آسان برای استفاده بیماران بسیار مهم است. حفظ حریم خصوصی بیمار، بهداشت محیط و عدم تماس دست با درب، از ویژگی های این درب ها می باشد. درب اتوماتیک بیمارستانی دارای قابلیت های مختلفی از جمله تنظیم سرعت در باز و بسته شدن درب، پوشش های محافظتی و اتصال به سیستم اطفا حریق می باشد.

عملکرد درب بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی باید عملکرد راحتی داشته باشد. در هنگام استفاده از آن حتما باید حریم خصوصی بیمار حفظ گردد. در نوعی از درب اتوماتیک بیمارستانی موسوم به درب غیر لمسی کشویی، سنسور درب در مواقع نیاز به صورت خودکار باز می شود. همین عدم استفاده از دست برای باز و بسته شدن امکان شیوع بیماری مختلف را کمتر می کند. در نتیجه این درب ها بدون استفاده از دست به طور خودکار باز و بسته می شوند. نمونه هایی دیگر از درب های اتوماتیک مناسب با فضای مورد نظر استفاده می شود.

کاربرد درب بیمارستانی

درب کشویی تلسکوپی و درب های تاشو و آکاردئونی و حتی درب های لولایی در بیمارستان استفاده می شود. در درب های لولایی بیمارستانی در واقع کارکرد به دو گونه است. این درب ها هم قابلیت باز شدن با دست و هم به صورت اتوماتیک را دارا هستند. ممکن است لنگه های درب مساوی، نا مساوی و یا به صورت تک لنگه باشد. از این درب بیشتر در قسمت icu بیمارستان استفاده می شود.

انواع درب اتوماتیک قابل استفاده در بیمارستان

  • درب اتوماتیک کشویی غیر لمسی
  • درب اتوماتیک کشویی تلسکوپی
  • درب آکاردئونی و تاشو
  • درب لولادار

درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک گردان از جمله درب های زیبا و کارامد اتوماتیک است. جلوگیری از هدررفت انرژی و ورود و خروج هوای داخل و خارج از ویژگی های اصلی درب گردان است. حدودا ۹۰ درصد در مصرف انرژی با استفاده از این دربها صرفه جویی می شود. تکنولوژی به کار رفته در درب گردان بسیار بالا و بسیار مدرن و امروزی است. درب اتوماتیک گردان دارای پرده داخلی هوا به منظور جلوگیری از عبور ذرات حتی خیلی کوچک می باشد. درب گردان معمولا در مکان های تجاری بزرگ به کار میرود. همچنین در هتل ها نیز کاربرد دارد.

ویژگی درب اتوماتیک گردان

یکی از ویژگی های درب اتوماتیک گردان زیبایی این درب است. از این رو این درب به عنوان یک درب لوکس در مراکز تجاری و مراکز خرید کاربرد دارند. به عنوان مثال در مکان هایی مانند هتل که نیاز به جذب مخاطب دارند، از درب گردان استفاده می گردد. زیرا از نظر زیبایی این درب در بین درب های اتوماتیک حرف اول را میزند. برای مکان های لوکس و تجملاتی تجاری و مراکز اصلی خرید یک نیاز اساسی است.

درب کرو

نام دیگر درب اتوماتیک گردان، کرو می باشد و این به دلیل شکل دایره مانند و منحنی آن است. این درب از نظر شکل معماری با مکان هایی که دارای حجم های کروی و نیم دایره هستند هماهنگ می شود. قوس مورد نظر این درب نیز در انواع مختلف تولید می شود. یکی از ویژگی های اصلی این درب جلوگیری ۱۰۰ درصدی از اتلاف انرژی است. چون به طور عملی این درب همیشه بسته است. در نتیجه اتلاف انرژی در سرما و گرما ازین طریق به صفر می رسد. امروزه در معماری از تجهیزاتی برای ساختمان استفاده می شود که هدررفت انرژی کمی دارند. استفاده از تجهیزات پر مصرف به نوعی دیگر کاربرد ندارد.

قیمت درب اتوماتیک گردان

قبل از سفارش درب اتوماتیک گردان باید این نکته را فراموش نکنید که این درب برای فضاهای بزرگ کاربرد دارد. به علت حجم زیادی از فضا که اشغال می کند بیشتر در سالن های همایش، مراکز تجاری بزرگ و هتل کاربرد دارد. برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک گردان با کارشناسان ما تماس بگیرید. قیمت درب گردان با توجه به لنگه های درب میزان بزرگی درب و جنس آن متفاوت می باشد. با استفاده از فریم های طلایی و لوکس می توان بر میزان زیبایی این درب افزود. درب گردان بسیار مناسب برای فضاهایی است که تمایل دارند میزان هدر رفت انرژی در آن فضا به حداقل ممکن برسد.

درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک نیم گرد

درب اتوماتیک نیم گرد یا منحنی نیز از زیباترین در بهای اتوماتیک است. در واقع این درب در اصل همان در کشویی است با این تفاوت که این درب به صورت منحنی می باشد. این شکل نیم گرد با توجه به معماری فضای مورد نظر در مکان های مختلف کاربرد دارد. درب اتوماتیک نیم گرد برای فضاهای کم عرض مناسب اند. همچنین دارای حرکت آرام و بی صدا می باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای
۱۳۹۷-۸-۳۰ ۰۸:۳۲:۴۱ +۰۰:۰۰
Toggle Sliding Bar Area