درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی در بیمارستان ها در بخش های مختلف استفاده می شود. استفاده از این درب در بیمارستان ضروری می باشد. به علت تردد زیاد در بیمارستان و همچنین نیاز به عدم تماس دست افراد با درب نیاز به استفاده از درب اتوماتیک در بیمارستان احساس می شود. درب های اتوماتیک در انواع گوناگون در فضاهای درمانی کاربرد دارند. هرکدام از بخش های بیمارستانی نیازمند درب متفاوت با عملکرد متفاوت هستند.
بدیهی است که عدم تماس دست افراد با درب در بیمارستان یک ویژگی مهم است. این موضوع مانع شیوع و انتشار بیماری های واگیر دار می شود. رعایت بهداشت و پاکیزگی یکی از اصول مهم در فضاهای درمانی است.

ضرورت استفاده از درب بیمارستانی

درب اتوماتیک سبب آسایش و راحتی بیماران می شود. به علاوه این درب در بخش هایی مانند رادیولوژی و پرتو درمانی مانع انتشار ذرات رادیو اکتیو و اشعه های مضر به بیرون می شوند. که همین مساله موجب استفاده از درب های اتوماتیک در بیمارستان ها و مراکز درمانی می شود. در بخش هایی مانند اتاق عمل، اورژانس، در درب سردخانه و اتاق ایزوله از درب اتوماتیک بیمارستانی استفاده می شود.

ویژگی درب بیمارستانی اتوماتیک

برای محیط های درمانی و حساس که رعایت بهداشت در آنها ضروری است نیاز به استفاده از تجهیزات عایق و امن بیشتر احساس می شود.نیاز بیماران و پرسنل و همینطور مراجعه کنندگان باید توسط سیستم های مدرن و به روز مرتفع گردد. در صورت عدم استفاده از درب های قدیمی و تجهیزات قدیمی روند کار در بیمارستان با مشکل روبرو می شود. درب اتوماتیک بیمارستانی باید ضمن حفظ حریم بیمار، ایمنی و راحتی را نیز به بیمار ارائه دهد. این درب ها به آسانی با سیستم های حفاظتی و امنیتی نیز ترکیب می شوند. این عمل موجب افزایش امنیت درب می گردد. در درب اتوماتیک بیمارستانی انواع درب اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این درب ها می توان به درب آکاردئونی، کشویی، تلسکوپی و لولایی می باشند. هرکدام از این درب ها کاربرد خاص خود را دارند:

  • ویژگی درب بیمارستانی اتوماتیک
  • عدم انتشار امواج مضر به سایر بخش ها
  • جلوگیری از انتشار بیماری های ویروسی و واگیردار
  • عایق صدا و جلوگیری از اتلاف انرژی
  • مناسب برای فضاهای ایزوله
  • قابلیت ساخت با مواد با آلیاژ های مختلف
درب اتوماتیک بیمارستانی
درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک کشویی در بیمارستان کاربرد فراوانی دارد. این درب را می توان به صورت خودکار در بخش های مختلف استفاده کرد. علت استفاده از این درب عدم نیاز به درب می باشد. مثلا در هنگام ورود بیماران تصادفی و اورژانسی به اورژانس و نیاز به عملکرد سریع باز و بسته شدن درب از درب کشویی استفاده می شود. در این صورت بدون استفاده از نیروی انسانی و استفاده از دست، درب با سرعت بالا به صورت خودکار باز و بسته شده است. همچنین برای عدم انتشار بیماری نیز عدم استفاده از دست برای باز کردن درب مفید است.

طراحی درب کشویی

درب اتوماتیک کشویی به علت سادگی در طراحی در مکان های زیادی فابلیت استفاده دارد. این درب آسایش بیماران را به همراه دارد. یکی از مواردی که در مکان های عمومی باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد همین راحتی مراجعه کننده است. در بیمارستان ها با تجهیزات قدیمی بیماران و همچنین پرسنل با مشکل روبرو هستند.

درب اتوماتیک آکاردئونی

درب اتوماتیک آکاردئونی یا تاشو برای بخش های خاصی از بیمارستان استفاده می شود. به عنوان مثال در بخش ICU و CCU مورد استفاده قرار می گیرد. این درب ها قابلیت استفاده به صورت اتوماتیک یا غیر اتوماتیک را دارا هستند.

ویژگی های درب آکاردئونی

درب آکاردئونی نیز مانند سایر درب های اتوماتیک در راستای ایجاد آسایش بیمار در بیمارستان به کار می رود. بدیهی است که تمام ویژگی های در بهای اتوماتیک را دارد. در صورت استفاده از درب تاشو اتوماتیک سهولت و راحتی را به بیماران عرضه کرده ایم. تفاوت درب آکاردئونی با درب های کشویی در نحوه باز دن این درب هاست. درب اتوماتیک بیمارستانی مورد استفاده سبب راحتی مراجعه کنندگان می شود.

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب لولایی بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب لولایی در بیمارستان به گونه ای طراحی شده است که هم قابلیت استفاده به صورت دستی و هم اتوماتیک را دارد.ویژگی مهم این درب ها که موجب استفاده آن ها در بیمارستان شده است، عدم نیاز به ایجاد شیار در کف زمین است. در نتیجه عبور و مرور و انتقال بیماران از طریق این درب ها به آسانی انجام شود.

این درب نیز در بخش های مختلف بیمارستان به کار برده می شود. به طور کلی استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی در بیمارستان یک نیاز اساسی است. درب لولایی بیمارستانی دارای یک سیستم انتخابی است. به گونه ای که بسته شدن این درب ها به صورت خودکار انجام می شود.

درب تلسکوپی بیمارستانی

در قسمت هایی از بیمارستان که نیاز به بازشوی بیشتری برای رفت و آمد بیماران است از درب تلسکوپی استفاده می شود. درب اتوماتیک تلسکوپی برای بخش های پر تردد و شلوغ به کار برده می شود. که علاوه بر ارائه عرض دهانه بیشتر تمامی امکانات و ویژگی های درب اتوماتیک را دارد. درب های تلسکوپی در ورودی کوچک بازشوی بزرگتری را ایجاد می کنند. در صورت وجود ورودی های کوچک و نیاز به درب اتوماتیک می توان از درب اتوماتیک بیمارستانی تلسکوپی استفاده کرد.

قیمت درب اتوماتیک بیمارستانی

قیمت درب بیمارستانی با توجه به نوع درب متفاوت است. برای انتخاب درب با توجه به مکان مورد استفاده هزینه و قیمت های گوناگونی وجود دارد. امروزه شرکت های مختلفی درب های با کیفیت بیمارستانی را ارائه می دهند. قیمت درب بیمارستانی با توجه به کیفیت درب متفاوت است.

درب اتوماتیک بیمارستانی
۱۳۹۷-۸-۳۰ ۰۸:۳۸:۵۸ +۰۰:۰۰
Toggle Sliding Bar Area